W głównej mierze nowoczesny styl budynku zależy od tego jakie materiały wykończeniowe zostaną w nim zastosowane. Ogólnie rzecz biorąc nowoczesny styl budynkom nadaje w głównej mierze elewacja. Jeśli mowa o budynku, który ma powstać w mieście to powinien on się komponować właśnie z miejską zabudową. Powinien pasować do wysokich wieżowców znajdujących się w mieście, do nowoczesnej, industrialnej fasady budynków. Bądź co bądź modernistyczne projekty domów powinny być jak najbardziej proste.

533b16c93955f.jpg

To właśnie prostota projektu wyróżnia domy nowoczesne. Bryła nowoczesnego budynku powinna być jak najbardziej zwarta. Chodzi bowiem o to by ucieczka ciepła z tego typu budynku powinna być jak najmniejsza. Domy nowoczesne powinny być zatem projektowane na planie czworokąta, najlepiej prostokąta. Dom nowoczesny powinien również posiadać prosty dwuspadowy dach. Jak najprostszy projekt budynku odbije się zresztą na naszej kieszeni. Im mniej załamań udziwnień w konstrukcji budynku tym mniej na projekt tego typu domostwa wydamy. Dodatkowo pozyskany tym sposobem kapitał można zainwestować w dobrej jakości materiały elewacyjne.

532974ab8b6fb.jpg

W przypadku domów nowoczesnych dobrze sprawdzają się takie materiały na elewację jak szkło, metal w połączeniu z tradycyjnymi materiałami elewacyjnymi jak drewno, kamień. Coraz częściej domy ekskluzywne posiadają prostą bryłę budynku. Monotonność elewacji łamie się różnymi materiałami zastosowanymi na niej. Zawsze uniwersalnym materiałem stosowanym na elewację będzie kamień. W przypadku małych budynków warto wziąć pod uwagę zastosowanie koloru białego. Kolor biały zwykle optycznie powiększa budynek, wydaje on się dzięki niemu zdecydowanie większy. Zresztą biel jest takim kolorem, który łatwo łączyć z innymi. Świetnie wypada w tym połączeniu biel z czernią.